Acasă Economic Futsal – Cupa României, juniori U-19: Eliminaţi după primele două meciuri

Futsal – Cupa României, juniori U-19: Eliminaţi după primele două meciuri

562
0
DISTRIBUIȚI

l Internazionale Traian Vaslui – Futsal Ceahlăul 9-1 (4-0) l joi, 7 decembrie, pe terenul propriu, pietrenii cedaseră cu scorul de 2-6 în prima manşă a rundei a II-a a Cupei României

Echipa pietreană de futsal Ceahlăul a părăsit întrecerea noii ediţii a Cupei României la nivelul categoriei de vârstă Under 19. Eliminarea grupării noastre a fost consemnată în faţa vasluienilor de la Internazionale Traian, după cele două jocuri înscrise în cadrul fazei a doua a competiţiei. În prima manşă a turului secund, pietrenii cedaseră pe terenul propriu (Sala Polivalentă de pe Calea Romanului), la disputa derulată joi, 7 decembrie. După o primă repriză încheiată cu rezultatul „alb“ de la debut (0-0), în actul secund, oaspeţii şi-au asigurat victoria, dar şi calificarea în etapa superioară a competiţiei: scor 2-6. Duminică după-amiază, 10 decembrie, cu începere de la ora 12.30, în Polivalenta din Vaslui s-a desfăşurat meciul retur, dispută încheiată tot cu succesul celor de la Internazionale Traian. Prima repriză s-a terminat în avantajul clar al localnicilor, scor 4-0. Actul secund a consfinţit izbânda definitivă a vasluienilor cu alte cinci goluri marcate, lângă care şi-a făcut loc şi reuşita de onoare a pietrenilor: 9-1. Jocul de duminică de la Vaslui a fost arbitrat de o brigadă locală, formată din Radu Bogdan Chirvase şi Vlad Andronache. Având la dispoziţie cea mai tânără echipă din seria Campionatului Naţional de juniori U-19, cei de la Futsal Ceahlăul se bucură că au reuşit să marcheze, în ambele dispute de Cupă. Golurile pietrenilor au fost reuşite în poarta celei mai valoroase echipe a grupei, una dintre pretendentele la titlul national. (Ciprian AVĂDANEI)